aktualności

21kwi

Flota ALD Automotive Polska przekroczyła 9 000 pojazdów

Flota ALD Automotive Polska przekroczyła 9 000 pojazdów

ALD Automotive Polska na 3 miejscu wśród firm CFM pod względem rejestracji nowych pojazdów w 2015 r.

ALD Automotive, wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w świadczeniu usług wynajmu długoterminowego oraz zarządzania flotami pojazdów, zarejestrowała w pierwszym kwartale 2015 r. 950 nowych samochodów na rynku polskim. Pozwoliło to na wzrost liczby aut przekazanych Klientom o 80% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zgodnie z danymi Instytutu SAMAR, wynik rejestracji w pierwszym kwartale 2015 roku plasuje ALD Automotive Polska na trzecim miejscu wśród firm CFM o największej liczbie rejestracji nowych pojazdów na polskim rynku. Dzięki bardzo dobrym wynikom osiągniętym w pierwszym kwartale 2015 roku, liczba pojazdów zarządzanych i finansowanych przez ALD Automotive Polska wynosi już ponad 9 tysięcy.

„W 2014 roku przekazaliśmy naszym Klientom prawie 3600 nowych pojazdów w ramach kontraktów typu Full Service Leasing. Wyniki pierwszego kwartału 2015 pokazują, że w bieżącym roku nie zamierzamy zwalniać tempa. Planujemy w dalszym ciągu rozwijać naszą działalność w oparciu o partnerskie relacje z Klientami i najwyższą jakość serwisowania flot w autoryzowanych stacjach obsługi. Jednocześnie wzbogacamy naszą ofertę o nowoczesne rozwiązania z zakresu telematyki i zaawansowanego raportowania oraz aplikacje mobilne. Dziękuję naszym Klientom za zaufanie i jestem przekonany, że osiągniemy poziom 10 tysięcy aut w naszej flocie jeszcze w tym roku.” – powiedział Marek Małachowski, dyrektor zarządzający ALD Automotive Polska.

Działalność ALD Automotive dynamicznie rozwija się również w skali międzynarodowej. Na początku 2014 r. firma ogłosiła, że liczebność zarządzanej floty przekroczyła globalnie próg miliona samochodów, aby na koniec 2014 roku osiągnąć już 1 milion 107 tysięcy pojazdów, co oznacza wzrost o około 10% rok do roku. Obecnie ALD Automotive zajmuje drugą pozycję wśród największych światowych firm świadczących usługi wynajmu długoterminowego i zarządzania flotami pojazdów. ALD Automotive oferuje swoje usługi bezpośrednio w 40 krajach, a we współpracy z międzynarodowymi partnerami – w 47 krajach, co oznacza największy zasięg geograficzny w branży usług finansowania i zarządzania flotami pojazdów.